Ložnice spojená s obývákem

Pokud bydlíte v bytě malých rozměrů sami, ještě se to dá vydržet, ale pokud máte spolubydlícího nebo rovnou partnerku, už vám nedostatek místa asi trochu vadit bude. Nejpozději ve chvíli, kdy budete očekávat dalšího potomka, byste měli přemýšlet nad tím, jak své obydlí trochu rozšířit. Nejběžnějším a zároveň nejefektivnějším způsobem je vyhodit standardní skříně a vyměnit je za vestavěné alternativy, případně za vestavěnou šatnu. Toto řešení je sice vyzkoušené, ale vhodné pouze pro lidi, kteří mají finanční rezervu na nákup nových skříní. Za předpokladu, že k nim nepatříte, nemusíte si zoufat. I pro vás existuje řešení, které sice také není zrovna zadarmo, ale je cenově přeci jen dostupnější, a přitom je také vcelku efektivní.
pohovky proti sobě
Vícefunkční pohovka
Existuje jednoduchý způsob, jak z obývacího pokoje udělat zároveň ložnici a tím uvolnit jednu místnost. Stačí si pořídit rozkládací pohovku. Jde o velice užitečný typ interiérového vybavení, který se dnes používá zcela běžně. A to nejen v domácnostech o pár metrech čtverečních, ale i ve velkých bytech nebo rodinných domech. Rozkládací pohovky jsou totiž multifunkční. To znamená, že se dají používat více způsoby. Mohou fungovat jako normální gauče, ale také se snadno dají předělat do podoby postele. Celá řada modelů má navíc vcelku hodně úložného prostoru, takže svým způsobem mohou nahradit i menší skříňky .
pejsek na dece
Aby vás nebolela záda
Na standardním typu gauče lze ušetřit, jelikož se nejedná o nábytek, který bychom používali neustále. Pokud si ale budete chtít koupit levný nepohodlný rozkládací typ, počítejte s tím, že vám vaše záda příliš nepoděkují. Takovéto pohovky totiž nejsou příliš pohodlné pro spánek a časem u vás mohou vyvinout chronické bolesti zad, případně nespavost. Šetřit tak na rozkládací pohovce není zrovna nejlepší nápad, zvláště, pokud ji budete chtít používat každodenně jako postel.