Střecha nad zahradou

Zahradní posezení by se nemělo skládat jen a pouze z nábytku, ale měli byste ho doplnit i nějakým efektivním zastřešením, třeba moderní pergolou.

Střecha nad zahradou

Každý, kdo má vlastní zahradu, nejspíše sám dobře ví, kolik se toho dá na takové zahradě dělat. Nemusí sloužit pouze pro pěstování flóry, ale také může fungovat třeba i jako dětské hřiště, případně jako relaxační koutek nebo místo k setkávání se s přáteli a sousedy. Poslední varianta bývá stále více oblíbená, ale také i drahá. Vytvořit venkovní posezení, které by bylo praktické, designově zajímavé, a hlavně cenově výhodné není žádná legrace. To však neznamená, že by to snad nešlo.

Kovová pergola

Sehnat vhodný nábytek, který by splňoval přísné normy a zároveň nebyl předražený, zase není tak složité. Chce to jen vědět, kde hledat. Ideálním místem k hledání jsou antikvariáty, ve kterých se toho ukrývá opravdu hodně. Pokud byste žádný vhodný nábytek ve svém okolí nenašli, můžete zkusit zabrouzdat na internetu. Tam už určitě objevíte to, co zrovna hledáte. Horší to je ale se zastřešením. To by být použité nemělo, jelikož u něj jde hlavně o jeho funkčnost. Také je otázka, kterou formu střechy použít?

Pokud počítáte každou korunu, určitě nejlepším způsobem zastřešení je koupě slunečníků. Ani ty luxusnější verze nejsou kdovíjak drahé, a navíc vypadají i docela dobře. Problém je, že plachta slunečníků obvykle není impregnovaná, a i kdyby byla, stejně dlouho na dešti nevydrží. Jedná se tedy jen o ochranu před případnými otravnými slunečními paprsky. Chcete-li ale střechu, která zadrží i déšť, je vhodnou volbou některá z levnější pergol, které jsou v tomto ohledu vysoce efektivní.

Tradiční pergola

Více materiálů

Pergoly se obvykle vyrábějí ze dřeva, případně hliníku. Používají se i jiné kovy či dokonce plast, ale již mnohem méně. Výhoda dřeva je, že vypadá dobře a je relativně odolné, ale pouze za podmínky, že konstrukci alespoň dvakrát ročně ošetříte ochrannými nátěry. To jednak leze do peněz, jednak to stojí čas. Hliník je v tomto ohledu daleko lepší, jelikož žádnou údržbu nepotřebuje. Jeho nevýhodou jsou tak jeho vizuální vlastnosti, díky kterým se hlavně do rustikálně vypadajících zahrad příliš nehodí.